Kaçak

Kaçak

Rock Vault : Selam! Kaçak elemanları müzik dışında şu sıralar nelerle meşgul? üretmeye rahat vakit ayırabiliyor musunuz?

KAÇAK : Selam! Kaçak elemanları müzik dışında okuyor, çalışıyor ve nefes alıyor. çok yoğun bir temponun içerisinde gönül verdikleri müziğe vakit ayırmak için yaşıyor aslında kaçak elemanları.

Kaçak için müzikal anlamda başarı nedir?

Kaçak için müzikal anlamda başarı ilk önce kendini doğru ifade edebilmiş olmak, ikincil olarak ise doyumsuz bir tavırla hep bir üst basamak için çabalamak. İleri de "Kaçak albüm çıkarsa da alsak dinlesek" dedirtebilmek.

Sizleri müzikal anlamda durdurabilecek şeyler nelerdir? Kendinizi grupça rahat ifade ettiğinizi düşünüyor musunuz?

Bizi müzikal anlamda durdurabilecek pek bir şey olduğunu düşünmüyoruz ama bir gün gelirde kendimizi ifade etme biçimimiz "Mahkeme Kararıyla" engellenirse yollara düşeriz! En başından beri Kaçak grubunun inandığı tek bir şey vardı, "Müzik iyidir!" bu sebepten tabi ki kendimizi rahat ifade edebiliyoruz çünkü bize şuanda karışabilen tek unsur kendi istek ve arzularımız böyle olunca da çok eğlenceli ve hoş sesler çıkıyor müziğimizden.

Topluluk olarak yapmak istediğiniz şeyleri yapabiliyor musunuz? çıtanızı yükselmek adına size lazım olan şeyler nelerdir?

Topluluk olarak yapmak istediklerimizi birer birer gerçekleştiriyoruz şu anda çıtamızı yükseltmek adına bize lazım olan tek şey "şans" fakat çok iyi biliyoruz ki eğer doğru ve güzel bir iş varsa ortada şansa erişim o denli kolay. İnşallah ilerde de doğru zamanlarda doğru insanlarla tanışırız, tanışmaya devam ederiz.

Piyasamızda görmek istediklerinizi ve istemediklerinizi sizlerden alabilir miyim?

Piyasayı daha birbirine sahip çıkan daha samimi bir tavırla görmek istiyoruz. Birbirinin üstüne basarak değil, birbirleriyle omuz omuza bir yerlere gelen unsurlardan kurulmuş bir piyasa yani. Son zamanlarda çok gelişme kaydedildi artık daha bir sevecen daha bir saygılı ilişkiler kuruluyor Türkiye müzik piyasasında.

Şarkı sözleri yazılırken yaratıcılığınızı tetikleyen unsurlar nelerdir?

Şarkı sözleri yazımı bir formüle dayanmayan bir olay aslında. İfade edilmesi çok zor. İnsanın sadece kendinle paylaşmak istemediği sözleri fark edebilmek herhalde bunun esası, bunu da tetikleyen hayatın ta kendisi.

Yerli ve yabancı gruplar arasında "işte bunlar yapıyor!" dedikleriniz kimlerdir?

"İşte bunlar yapıyor!" dediğimiz gruplardan Kurban var. Onlar Türkiye’de rock müziğe kimlik veren bir grup olarak çıktı karşımıza çünkü şuan ki çoğu grup onların açtığı patikadan geçti, biz de tabi ki. Onun dışında bütün güzel müzik yapan gruplar bir şekilde bize göre "yardıran!" gruplar arasında.. Tool, Megadeth, Black Label Society, Iron Maiden, Godsmack ve Dream Theater, Kaçak elemanlarının favori grupları arasında.

Kötülüğü bilenin iyiliği bildiğini düşünürüm. Aslında bizlerin normal olmadığını, potansiyel olduğumuzu ama bunu tercih etmediğimizi savunuyorum. Neden bazıları kötülüğü seçiyor? Bu kolayı olmasa gerek.

Sokratik bir soruyla geldiniz, tabi ki çok haklısınız bence de her insanda bir potansiyel vardır, kötü tarafa kayan, önemli olan buna engel olabilmek. Dikkat edin bütün kötüler "hayat beni bunları yapmaya itti." der ama hepsi çok iyi bilir ki bu laf onların sızlayan vicdanlarını susturmak için sarf ettikleri bir sözdür, hayatın onları ittiği falan yoktur onlar itilmek ister.

İmkansız bir şeyden bahsedeceğim. Herkesin eşit olduğu, kirliliğin olmadığı bir yerde yaşasaydınız bu müziğin yerine nasıl bir müzik yapardınız?

Bu soruya cevap vermek imkansız çünkü anakronizm’e bile başvurulamayan bir cevabı var bunun ama hayal kurmak gerekirse Pink Floyd yapmadı mı bunu yıllarca..

İktidar düzeninde yetki sahibi olsaydınız ilk önce neleri düzeltmek isterdiniz? Ya da neleri bozmak?

İktidar sahibi olsaydık ilk önce iktidarın kimde olacağını değiştirirdik.

Hiç unutamadığınız bir alkol anınızı alabilir miyiz? Bu bizim yaptığımız her röportajda sorduğumuz klasik bir soru olma özelliğini taşıyor.

Hiç unutamadığımız bir alkol anısı yok, hepsini unuttuk hahaha. Pulp’ta sahneye adam düştü bir kere tepeden, alkollüydü herhalde hahah.

Çok teşekkür ediyoruz. Rock Vault.Com için görüşlerinizi alabilirsem memnun olurum. Sizlere dalınızda başarılar diliyorum. Umarım beklediğiniz kesimi konserlerinizde daimi olarak görürsünüz.

Çok teşekkürler ilginiz için. Başarılar.

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.