Exodia - Slow Death

Thrash metal asla ölmeyecek!

İspanyol metal müziği ne ilginçtir ki içinde dalında hayli popüler olmuş grupları da barındırır, sürüsüyle yeraltı gruplarını da barındırır. Bu sürüsüyle olan İspanyol yeraltı topluluklarını senelerdir takip ederim ve nedense büyük çoğunluğu yeterince ismini duyuramıyor. Ekstrem müzik bazında bir Avulsed'ı, bir Haemorrhage'i ya da pazarlaması harika yapılan Noctem'ı duymuş olabilirsiniz ama melodik thrash metal çalan Exodia'yı işitmediyseniz kısaca özetlemeye çalışacağım.

Valencia'lı Exodia 2009 yılında kurulmuş bir topluluk. Şu anda Art Gates Records bünyesindeler ve muhtemelen onların 2011 tarihli demo çalışmaları Art Gates Records'ın ilgisini çekmişti. "Slow Death" ise Exodia'nın ilk albümleri ve 6 Nisan'da piyasaya sürüldü. Bas gitarda Victor Tello, bateride Pablo Vergara, gitarda Rafa Las Heras, gitarda Pablo Tello ve vokalde Amando Milla var ve bu adamların tutkuyla çaldıklarını söyleyebiliriz, o yüzden bu albümü thrash metal hayranlarının da seveceğini düşünüyorum.

Topluluk hakkında fikir edinmek isteyenler video klipleri de olan "No Rules No Kisses" ve "Fight My Cock And Your Palate" parçalarıyla güzel bir başlangıç yapabilirler. Kendilerinde hem modern hem de oldschool izleri görebilirsiniz. Machine Head, Slayer, Metallica, Megadeth ve Lamb Of God gibi devasa toplulukların müziklerinden bir şey bulabileceğiniz "Slow Death" çalışmasında yeni jenerasyon thrash metal müzini damarlarınızda hissedeceksiniz. İlk albüme göre dalında gayet iyi olan bu çalışmayı edinin!

PARÇA LİSTESİ

01. The End (1:31)
02. No Rules No Kisses (3:49)
03. Fight My Cock And Your Palate (4:22)
04. Like A Rat (4:01)
05. Creating Addicts (6:26)
06. World's Cancer (3:04)
07. Ensure My Safety (5:21)
08. She Begs For Mercy (4:46)
09. Push The Button (3:50)
10. The Desire Of Darkness (5:14)
11. The Stark Reality (5:28)
12. You Lose Your Life (3:41)
13. No Solution (4:50)

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.exodia-thrash.com

https://www.facebook.com/Metalexodia

http://www.artgatesrecords.com/home/artists/exodia

https://twitter.com/@Exodia_Thrash

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük6
2012 yılında piyasaya sürülmüş olup, dalında iyi iş çıkarmış albümlerden biri de bu!
6.8

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.